Támogatott tartalom  
Ralf.hu olvasók által támogatott oldal. Ha a hivatkozásainkon keresztül vásárolsz, jutalékot vagy egyéb kompenzációt kaphatunk. Ez számodra nem növeli a termék árát.
Hirdess itt  
Hirdetési lehetőségekről részletesebben itt olvashatsz: Médiaajánlat

Kinek érdemes beszereznie a Luli Chef Midi konyhai kisgépet?

Van egy kisebb konyhakertem, amiben számos alapanyag megterem, ami egy egészséges házias leves elkészítéséhez szükséges. Sajnos azonban arra általában már nem marad időm, hogy főzzek.

Úgy döntöttem, hogy keresek egy olyan eszközt, amivel a levesfőzés folyamata jelentős mértékben lerövidíthető úgy, hogy mindez nem megy a minőség rovására. Ha kíváncsi vagy, milyen tapasztalatokat szereztem a Luli Chef Midi konyhai kisgép használata során, akkor olvass tovább!

Kinek jó választás a Luli Chef Midi?

Egy ilyen eszköz ideális választás kisméretű konyhával rendelkező lakásokba, ahol kevés edényt lehet tárolni. Mivel kompakt méretekkel rendelkezik és meglehetősen könnyű, így akár egy utazáshoz is magaddal viheted.

Nekem nem túl tágas a konyhám, így nagyon kapóra jött egy ilyen eszköz, amiben anélkül lehet két tányérnyi levest főzni, hogy gáztűzhelyre vagy főzőlapra volna szükség. Miután bedugtam a készüléket a konnektorba, a megfelelő program kiválasztását követően legközelebb csak akkor kellett vele foglalkoznom, amikor készen volt az étel. Amíg megterítettem és ráhangolódtam az evésre, a berendezés már jelezte is, hogy elkészült a leves.

Az alapanyagok és hozzávalók előkészítését követően ugyanis a kisgép 10 perc alatt megfőz bármilyen hagyományos levest. A krémlevesekhez sincs sokkal több időre szüksége, 20 perc azokhoz is elég. Így nem kell minden este beérned egy pizzával vagy valamilyen gyorskajával, hanem fogyaszthatsz egészséges leveseket is nap mint nap.

Mit kell tudni a Luli Chef Midiről?

A készülék valóban multifunkcionális, hiszen hagyományos és krémlevesek mellett előállíthatsz vele még kásákat, növényi tejeket, desszerteket, smoothie-kat és bébiételeket is. Én azért próbáltam ki a gépet, mert szeretem saját magam elkészíteni azt, amit megeszek, de a jelenlegi munkám mellett meglehetősen korlátozott időkeret áll erre rendelkezésemre.

A készüléknek nincs be- és kikapcsoló gombja. Rögtön üzemkész, amint bedugod a konnektorba. Ettől még egy program kellős közepén is ki lehet kapcsolni, ha mondjuk ráeszmélsz, hogy kihagytál egy fontos összetevőt. Ehhez a Menu/Cancel gombot kell nyomva tartanod három másodpercig.

A gépen a gombok és funkciók feliratai angol nyelvűek. Mivel nincs belőlük zavaróan sok, így nyelvismeret nélkül is hamar meg lehet tanulni, hogy melyik mire való. A mellékelt tájékoztatóban minden nagyon részletesen le van írva, és érdemes is alaposan átolvasni az útmutatót.

Ezek voltak az első benyomásaim a Luli Chef Midi teszt során

A terméket a törékeny címkével ellátva hozta a futárszolgálat. Nagyon korrektül be volt csomagolva, miután kibontottam a dobozt, egy karcolást sem találtam rajta.

Először megnéztem, hogy megvan-e minden tartozéka, nem sérült-e a gép. Úgy tűnt, hogy megvan minden, de mielőtt kipróbáltam volna, átolvastam a használati útmutatót. Ez egy magyar nyelvű, öt lapból álló, ábrákkal megspékelt ismertető, amin a betűk lehetnének éppenséggel nagyobbak, de azért még olvashatók.

Az információs füzet elolvasását követően kellően tájékozottnak éreztem magam ahhoz, hogy YouTube tutorial videók megtekintése nélkül hozzá lássak életem első Luli Chef Midi segítségével elkészített leveséhez.

Luli Chef Midi kibontás után

Luli Chef Midi – tapasztalataim használat közben

Elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy ilyen rövid idő alatt tényleg lehet-e vele ehető, ízletes levest készíteni. Legfőbb félelmem az volt, hogy nyersek maradnak a zöldségek. A készülék azonban rám cáfolt, alaptalanul aggódtam, de erről majd később.

Felmentem tehát az eszköz hivatalos oldalára, a Mamigo.hu-ra, majd szétnéztem a magyar nyelven írt hagyományos leves receptek között. Választásom a fokhagyma levesre esett zöldséggel, amihez volt is itthon minden szükséges alapanyag.

Felvágtam apróbb darabokra a hozzávalókat, levettem a készülék fedelét, majd bedugtam a konnektorba. Ezen a ponton rögtön leizzadtam, mert a gép hibát jelzett. A tájékoztatókban olvasottak alapján rémlett, hogy az E2 az egy hibakód (E, mint error), de ki kellett keresnem, hogy pontosan mi a probléma.

Kiderült, hogy elkövettem egy baklövést, hiszen a hozzávalókat a még kikapcsolt állapotú szerkezetbe kellett volna tennem, csakúgy mint a vizet. Csak mindezeket követően lett volna szabad bedugnom a konnektorba a Luli Chef Midit. Szerencsére azért ezzel a húzással nem lehet gajra vágni a gépet, de ha szeretnéd elkerülni az ijedtséget, akkor jobb, ha te mindent pontosan az előírások szerinti sorrendben csinálsz.

Amint a helyére került a fedél, kiválasztottam a Cook programot. Három másodperc múlva el is kezdődött a leves főzés folyamata, méghozzá kiemelkedően halkan. El is lehet mellette szunyókálni, a végén úgy is jelzi diszkrét pittyegéssel, hogy végzett. Amire oda kell figyelni, hogy nem szabad semmit a készülék tetejére tenni, hiszen ott távozik a három viszonylag apró lyukon keresztül a gőz.

Elégedett voltam az eredménnyel

Miután program befejeződött, ki lehet húzni a konnektorból az eszközt. A fedél viszonylag meleg, de nem égetően forró volt, így könnyen le tudtam venni, és már tálalhattam is. Határozott mozdulattal két leveses tálba öntöttem a tartalmát, mivel meglehetősen kiadós adagot készítettem. Mint utóbb kiderült, pont két normál adagnyi levesre elég, ha maximumig tölti az ember vízzel.

A zöldségek nem maradtak nyersek, de nem is főttek szét, tehát a gép valóban képes arra, amire többek között kitalálták: gyorsan lehet vele levest készíteni gáztűzhely vagy főzőlap nélkül, ehhez mindössze egy konnektorra van szükség, amiben van áram.

Leves készítés a Luli Chef Midivel

A tisztítási funkciója rendkívül gyors és hatékony

Rögtön a tálalást követően ki is tisztítottam a készüléket. Ebben segítségemre volt a Clean funkció, ami mindössze egy percig tart. Arra azért készülj fel, hogy ez a folyamat jóval hangosabb, mintha levest főznél, ugyanakkor a tisztítási program után már nem kell kézzel sokáig bajlódni a készülék tisztogatásával.

Krémlevest is pofonegyszerű készíteni a Luli Chef Midivel

Amikor a krémlevest készítettem, már figyeltem a helyes sorrendre, így természetesen nem is jelzett hibát ezúttal a gép. Beletettem a gépbe a karalábé krémleves elkészítéséhez szükséges megtisztított, felszeletelt hozzávalókat: egy fél karalábét, egy répát és három karfiol rózsát.

A Soup/Puree gomb megnyomását követően valóban csak húsz percet kellett várnom, mire elkészült a várakozásomnak megfelelően pépes állagú krémleves. Némi borssal és sóval ízesítve fogyasztottam. Ha ezt az ételt hagyományos úton szerettem volna elkészíteni, akkor körülbelül kétszer ennyi ideig tartott volna.

Kipróbáltam azt is, hogy milyen smoothie-t készíteni vele

Bevallom őszintén, hogy eddig még életemben nem készítettem smoothie-t, de most kedvet kaptam hozzá. Ilyen receptek is vannak a Mamigo.hu weboldalon, az alma-banán-répa smoothie-t választottam.

Összevágtam a répát, az almát és a banánt. A képen látható, hogy nem vittem túlzásba a dolgot, tehát nem miszlikre vágtam az összetevőket. Rábíztam a gépre, hogy végezze el a munka javát.

Nekem meglepő volt, hogy milyen alapos munkát végzett a Luli Chef Midi mindössze kettő perc leforgása alatt. Még a nem éppen puhának számító sárgarépával is könnyen elbánt, és krémes állagúra pépesített mindent, amit belepakoltam.

A smoothie készítés jóval hangosabb, mint a levesfőzés, de sokkal halkabb, mint a versenytárs Nutribullet. Egy kicsit táncol a gép, miközben készül a smoothie, de csak egészen minimálisan. Nem úgy kell tehát a dolgot elképzelni, mint ahogyan pattogott annak idején a Hajdu centrifuga megtömött ruhákkal. Ahhoz képest, hogy tényleg elkészül benne a smoothie két perc alatt, ez egy vállalható kompromisszum.

Extra funkciók

A készüléknek van néhány extra funkciója is. Ilyen az a lehetőség, hogy akár két órán át is képes melegen tartani a benne elkészült ételt. Én személy szerint ennek kevésbé látom a gyakorlati hasznát, mivel ha már egyszer ilyen gyorsan megfőzi a levest, én szeretném rögtön el is fogyasztani.

Az eszköz gyorsaságából adódóan annak sincs túl sok realitása, hogy használnám valaha a késleltetett indítást. Persze ha valakinek nagyon ki van centizve az ideje, akkor van rá módja, hogy akár 12 órára előre beprogramozzon valamit.

Luli Chef Midi – ez a véleményem a készülékről összességében

A Luli Chef Midi a teszt során nem okozott csalódást számomra. Már egy hónapja használom rendszeresen levesfőzésre, de olykor befogom kásák, desszertek vagy smoothie-k készítéséhez is. Biztos vagyok benne, hogy a későbbiek során sem fogom elrejteni a konyhaszekrény mélyére, hiszen rengeteg időt takarítok meg a használatával.

Nyilvánvalóan nem arra találták ki, hogy megfőzz benne egy négyfős vasárnapi ebédet, de arra tökéletesen jó, hogy szélsebesen elkészíts magadnak egy finom, egészséges levest vagy épp egy smoothie-t, ha este fáradtan hazaérsz a munkából.

A Luli Chef Midi véleményem szerint garzonlakások esetében szinte kötelező konyhai tartozék, hiszen rendkívül kis helyen is elfér, és több helyigényesebb felszerelés kiváltható a segítségével. Egyedülállóknak, fiatal pároknak mindenképpen megéri beruházni egy ilyen eszközre, hiszen rengeteg időt és helyet meg lehet spórolni a használatával. Így sokkal több időd maradhat arra, hogy olyasmit csinálj, amit valóban szeretsz.

Pontszám: 9